Część sesji dyskusyjnych była prowadzona w formie wideokonferencji wspólnie z Radą Standardów Rachunkowości Finansowej (FASB).
W trakcie dyskusji prowadzonych na listopadowym spotkaniu IASB uzgodniono tymczasowe stanowisko o opublikowaniu w pierwszym kwartale 2014 r. ostatecznych wersji poprawek:
- Sprzedaż lub wniesienie aktywów pomiędzy inwestorem a jego jednostką stowarzyszoną lub wspólnym przedsięwzięciem – planowana poprawka do MSSF 10 i MSR 28,
- Przejęcie udziałów we wspólnym działaniu – proponowana poprawka do MSSF 12.
Zmiany wynikające z powyższych poprawek standardów miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2015 r.
Zdecydowano również o wprowadzeniu dodatkowych wyjaśnień do planowanej poprawki Wyjaśnienie dopuszczalnych metod umorzenia i amortyzacji (zmiana dotycząca MSR 16 i MSR 38).
IASB planuje również opublikować w grudniu 2013 r. wstępną wersję dotyczącą Corocznych poprawek MSSF obejmującą cykl 2012-2014. Planowany termin zgłaszania uwag ma wynosić 90 dni.
Potwierdzono także ukończenie konsultacji dotyczących nowego standardu dotyczącego przychodów (Ujmowanie przychodów) i rozpoczęcie końcowych prac, w rezultacie których można oczekiwać, iż standard ten zostanie opublikowany w pierwszym kwartale 2014 r.
Dyskusje, które były prowadzone wspólnie z FASB (poprzez wideokonferencję) dotyczyły rachunkowości instrumentów finansowych oraz leasingu. W odniesieniu do instrumentów finansowych rozważane były dodatkowe wyjaśnienia, jakie powinny być zawarte w MSSF 9 (oraz właściwych standardach publikowanych przez FASB) dotyczące modeli biznesowych stanowiących podstawę klasyfikacji aktywów finansowych zgodnie z nowymi regulacjami.
W odniesieniu do proponowanego nowego standardu Leasing tematem dyskusji były uwagi, jakie obie rady (IASB i FASB) otrzymały od szerokiego kręgu zainteresowanych stron w następstwie publikacji zaktualizowanej wersji wstępnej standardu leasing (opublikowanej w maju 2013 r.). Żadne decyzje nie zostały jednak podjęte i zagadnienia dotyczące dalszych prac w zakresie rachunkowości umów leasingowych będą omawiane na kolejnych spotkaniach.
W zakresie rachunkowości instrumentów finansowych i dalszych prac dotyczących MSSF 9, IASB wskazała, że określenie daty obowiązkowego zastosowania MSSF 9 będzie możliwe dopiero wówczas, gdy zakończone zostaną prace dotyczące utraty wartości aktywów finansowych oraz planowanych zmian zasad klasyfikacji i wyceny. Jednakże, mając na uwadze fakt, że szereg jednostek ze znacznym wyprzedzeniem planuje proces wdrażania nowych MSSF, podjęto tymczasową decyzję, iż data wejścia w życie kompletnego MSSF 9 nie zostanie wyznaczona na okresy sprawozdawcze rozpoczynające się przed 1 stycznia 2017 r. (rok 2017 uznano zatem za najwcześniejszy możliwy termin obowiązkowego zastosowania MSSF 9 – co nie wyklucza dobrowolnego wcześniejszego przyjęcia tego standardu).
Kontynuowano również dyskusję dotycząca projektu w zakresie działalności o regulowanych cenach (IASB planuje opublikować dokument dyskusyjny odnoszący się do tego zagadnienia). Część prac dotyczących działalności o regulowanych cenach została wyodrębniona i w marcu 2013 r. opublikowana została wersja wstępna tymczasowego standardu Salda pozycji wynikające z prowadzenia działalności o regulowanych cenach. Na listopadowym spotkaniu IASB uznano, iż wskazany powyżej tymczasowy standard zostanie opublikowany w pierwszym kwartale 2014 r. a zacznie obowiązywać prawdopodobnie od 1 stycznia 2016 r.