Zgodnie z art. 7 ust. 4 ustawy z 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 134, poz. 1509) minister finansów określa w drodze rozporządzenia wzór informacji o:

- wysokości wycofanego wkładu budowlanego lub mieszkaniowego wniesionego do spółdzielni mieszkaniowej,

- wysokości wycofanych oszczędności z kasy mieszkaniowej.

Wzór ten oznaczony jest symbolem PIT-14.

Informację o wysokości wycofanego wkładu budowlanego (mieszkaniowego) są obowiązane sporządzać spółdzielnie mieszkaniowe, odpowiednio informację o wysokości wycofanych (lub przeniesionych na rzecz osób trzecich) oszczędności z kasy mieszkaniowej - banki prowadzące kasę mieszkaniową. W każdym przypadku informację sporządza się w trzech egzemplarzach w terminie do dnia 31 stycznia roku następującego po roku podatkowym. Jeden egzemplarz przekazywany jest osobie, której informacja dotyczy (podatnikowi), drugi urzędowi skarbowemu właściwemu według miejsca zamieszkania tej osoby.

Po raz ostatni wzór informacji (wspólny dla spółdzielni mieszkaniowej i banków prowadzących kasy mieszkaniowe) został określony rozporządzeniem ministra finansów z 9 listopada 2011 r. w sprawie wzoru informacji sporządzanej przez spółdzielnie mieszkaniowe oraz banki prowadzące kasy mieszkaniowe (Dz. U. Nr 257, poz. 1539).Resort finansów zaproponował modyfikację tego wzoru, która polega na:

- dostosowaniu tytułu wzoru formularza, poprzez zastąpienie wyrazów „wysokości wycofanego ze spółdzielni mieszkaniowej wkładu budowlanego lub mieszkaniowego” na „wysokości wycofanego wkładu budowlanego lub mieszkaniowego wniesionego do spółdzielni mieszkaniowej”;

- w części B zrezygnowano z podawania danych adresowych składającego informację, uznając, iż w sytuacji gdy na danym podmiocie ciąży obowiązek dokonania zgłoszenia identyfikacyjnego i aktualizacji danych w nim zawartych stosownie do postanowień ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, nie powinno się po raz kolejny żądać podawania tego rodzaju informacji, gdyż są one już w posiadaniu administracji podatkowej. Konsekwencją powyższego jest likwidacja części B.2 oraz zmiana tytułu części B z „Dane składającego informację” na „Dane identyfikacyjne składającego informację”;

- w części F zrezygnowano z treści oświadczenia o znajomości przepisów kodeksu karnego skarbowego o odpowiedzialności za podanie danych niezgodnych z rzeczywistością. Po dokonaniu analizy zasadności zamieszczania we wzorach formularzy podatkowych zapisów dotyczących tej odpowiedzialności stwierdzono, iż żaden przepis nie uzależnia odpowiedzialności karnej za podanie danych niezgodnych z rzeczywistością od złożenia oświadczenia o znajomości tych przepisów. Z uwagi jednak na fakt, iż zamieszczanie stosownych klauzul można traktować jako przejaw zasady lojalności organów państwowych wobec obywatela, zdecydowano o zastąpieniu dotychczasowego oświadczenia o znajomości przepisów kodeksu karnego skarbowego stosownym pouczeniem informującym o odpowiedzialności przewidzianej w tym kodeksie. Konsekwencją powyższego jest zmiana tytułu części F z „Oświadczenie i podpis osoby upoważnionej do sporządzenia informacji” na „Podpis osoby upoważnionej do sporządzenia informacji”, wykreślenie pod tytułem tej części tekstu oświadczenia oraz dodanie na końcu formularza pouczenia: „Za złożenie informacji nieprawdziwej grozi odpowiedzialność przewidziana w kodeksie karnym skarbowym”.