Na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (www.zus.pl) pojawiły się komunikaty dotyczące zmian w badaniach zaplanowanych w  najbliższych dniach  przez lekarzy orzeczników i komisje. Jak podaje Zakład, zaplanowane w dniach 16-27 marca 2020 r. badania zostaną odwołane. - Nowe terminy badań będą ustalane w późniejszym czasie, jeśli będzie to konieczne – informuje ZUS. Pracownicy ZUS mają o tym informować osoby umówione na badania.

W poniedziałek, 16 marca i 23 marca, placówki ZUS będą pracowały krócej – w godz. 8:00 – 15:00. - W związku z działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, prosimy o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach ZUS – apeluje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w komunikacie.

ZUS zachęca do korzystania z obsługi klientów w Centrum Obsługi Telefonicznej. - Do Państwa dyspozycji jest ogólnopolska linia telefoniczna pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze w godz. 7:00-18:00. Zachęcamy również do zakładania profili na naszym portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE)  ZUS i korzystania z naszych usług elektronicznych – podkreśla Zakład.

 

Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu – przez internet - za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej. Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń.

- We wszystkich placówkach ZUS przygotowaliśmy dla Państwa wyodrębnione strefy, w których będą Państwo mogli samodzielnie złożyć wnioski, bez kontaktu osobistego z pracownikami Zakładu. Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i obsługę spraw w sposób niezakłócony – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj również: ZUS: Od 14 marca do odwołania wyjazdy do sanatoriów są wstrzymane