Akademickie Targi Pracy organizowane przez Politechnikę Opolską to największa tego typu wydarzenie w regionie. Początkowo, ze względu na sytuację epidemiczną, uczelnia rozważała przeniesienie targów na kolejny rok, jednak ostatecznie prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, podjął decyzję o przeniesieniu targów w przestrzeń wirtualną. - Rezygnacja z tegorocznych targów odbyłaby się ze szkodą dla pracodawców, którzy potrzebują wykształconej kadry i szukają jej u nas. Stąd też zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie targów w wersji wirtualnej. Warto skorzystać z naszego zaproszenia i spotkać wartościowych pracodawców - ponad 30 firm, wyłącznie z branż interesujących Politechnikę Opolską: motoryzacyjnej, produkcyjnej, budownictwa, finansów, czy przemysłu spożywczego i logistyki - powiedział prof. Lorenc.

Odwiedzający targi w najbliższy wtorek, 17 listopada będą mogli przejrzeć także ponad 150 ofert pracy m.in. z branży IT, budownictwa, finansów czy produkcji. Aleksandra Jasińska, kierownik Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej podkreśla, że odwiedziny na targach są wskazane nie tylko dla osób poszukujących pracy. - Nasze targi pracy to zdecydowanie więcej niż prezentowanie ofert pracy. Na stoiskach znaleźć będzie można także oferty staży, praktyk, programów ambasadorskich. Będziemy rozmawiać o wspólnych pracach dyplomowych i doktoratach wdrożeniowych, wyjazdach studyjnych oraz wspólnych projektach badawczych. Równolegle z odwiedzaniem stoisk będzie można posłuchać webinarów prowadzonych przez wystawców. Tematyka jest różnorodna, dlatego każdy odwiedzający targi na pewno znajdzie coś dla siebie. W programie webinariów są m.in. takie pozycje jak przygotowanie do elevator pitch, perspektywy pracy w branży budowlanej na Opolszczyźnie, kwestia zawodów w firmie programistycznej czy też sytuacja młodych osób na rynku pracy – wylicza Jasińska.

Dostęp do targów dla studentów możliwy jest po założeniu konta (szczegóły na www.abk.po.opole.pl), a dla absolwentów i innych zainteresowanych uczestników - bez takiej konieczności. W godz. 10:00-14:00 zaplanowano kontakt z pracodawcami, natomiast webinary potrwają do godz. 17:00. Materiały, które odwiedzający targi otrzymają od pracodawców, będą cały czas dostępne na koncie.

Akademickie Targi Pracy zostały objęte honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego, wojewody opolskiego, prezydenta Opola, a także wsparciem merytorycznym Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park".