Zazieleniamy Lato!

„Lato z radiem”, Rekopol i Fundacja Nasza Ziemia zapraszają! Po raz pierwszy tak dużo o selektywnej zbiórce odpadów podczas największej trasy koncertowej w Polsce!

Podczas 20 koncertów rozpoczynającej się kolejnej edycji „Lata z Radiem” - znanej chyba każdemu imprezy - prowadzona będzie edukacja ekologiczna promująca segregację odpadów.

Akcja ta jest częścią trzyletniego programu edukacyjnego „Segreguj odpady – to się opłaca!” jaki Rekopol organizuje dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Fundacja Nasza Ziemia jest partnerem tego programu.

Dla uczestników imprez: od najmłodszych, po najstarszych – czeka specjalne stoisko edukacyjno – informacyjne, w nim wiele konkursów, zabaw i ciekawostek dotyczących segregacji odpadów. Jaki odpad do jakiego pojemnika? Po co w ogóle segregować i czy selektywna zbiórka ma sens? Co dalej dzieje się z zebranymi odpadami? Co każdy z nas może zrobić by było bardziej „posegregowane”? Na te i na inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź w czasie trwania imprez. A wszystko to w dostosowany do wakacyjno – koncertowych okoliczności sposób. Przeprowadzony zostanie również na scenie konkurs „rodzinne segregowanie”, a w niektórych miastach zorganizowane zostaną dodatkowe tematyczne atrakcje.

Więcej szczegółów na stronie Lata z Radiem. Serdecznie zapraszamy!

Opracowanie: Łukasz Matłacz

Źródło: www.naszaziemia.pl, stan z dnia 29 czerwca 2012 r.

Data publikacji: 29 czerwca 2012 r.