Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP19 odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie (11-22.11.2013). W wydarzeniu udział weźmie kilkanaście tysięcy osób z ponad 190 krajów, w tym polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych i naukowych oraz reprezentantów biznesu.


To bez wątpienia najważniejsze światowe spotkanie poświęcone ochronie klimatu w tym roku. Podczas COP19 rozpoczną się pracę nad tym, jak mierzyć się ze zmianami klimatu po zakończeniu obowiązywania Protokołu z Kioto. Organizatorzy chcą zapewnić wydarzeniu stosowną oprawę, także artystyczną. Zależy mi na tym, by jeden ze studentów polskich uczelni artystycznych zaprojektował logo, które będzie symbolem tego ważnego, światowego wydarzenia. Dla zwycięzcy to szansa zaprezentowania się na arenie międzynarodowej - mówi Marcin Korolec, minister środowiska. Zapraszam do udziału w konkursie na stworzenie logo konferencji COP19, które przez dwa jesienne tygodnie będzie wizytówką Polski i Warszawy, prezentowaną w mediach na całym świecie – dodaje minister Korolec.


Inspiracją dla młodych artystów niech będzie hasło: „Who cares? I care” – mówi Beata Jaczewska, podsekretarz stanu w resorcie. Doskonale oddaje ono nasze intencje, które chcemy promować przy okazji COP19.

Środowisko naturalne należy do każdego z nas, i każdy z nas o to dobro wspólne powinien się troszczyć. Liczę, że hasło pomoże stworzyć niepowtarzalne projekty, które uwrażliwią odbiorcę na potrzeby środowiska – dodaje wiceminister Jaczewska.
 

Konkurs na logo konferencji COP19 jest skierowany do studentów uczelni artystycznych. Zwycięski projekt będzie stanowił podstawę do opracowania całego systemu identyfikacji wizualnej konferencji. Na zgłaszanie prac uczestnicy mają czas do 25 marca br.
 

 

Więcej informacji:
Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny tutaj.
Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj.