W programie VI Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, znajdują się zarówno wykłady, jak i seminaria warsztatowe, w czasie których uczestniczki będą miały możliwość zapoznania się z działaniem różnych instrumentów finansowych, pożyczek, dotacji, a także aniołów biznesu, funduszy zalążkowych i funduszy venture capital. Zaproszeni eksperci będą także mówić finansowaniu społecznościowym, czyli crowdfundingu, w kontekście pozyskiwania kapitału na działalność firm. 
Obecnie, zgodnie z danymi PARP, co trzecią firmę prowadzi kobieta. W skali Unii Europejskiej nasz kraj ma jeden z najwyższych wskaźników przedsiębiorczości pań wśród osób aktywnych zawodowo. Polki stanowią dużą grupę przedsiębiorców, jednak nadal warto wspierać ich wiedzę, która pozwoli na rozwój już istniejących firm. Konferencje Sieci Przedsiębiorczych Kobiet właśnie do tego zachęcają umożliwiając kontakt z kobietami, które już odniosły sukces w prowadzeniu własnego biznesu – mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.
W całym wydarzeniu biorą udział doświadczone bizneswoman, Mentorki Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, jak i liderki startupów, które dzielą się swoimi refleksjami na temat umiejętnego inwestowania pieniędzy w swoją firmę. 
Kobiety, które już prowadzą własną działalność gospodarczą podkreślają, że mają możliwość godzenia ról i równowagę między życiem zawodowym i rodzinnym. Często jednak decyzja o rozpoczęciu pracy na własny rachunek była odkładana ze względu na ich obawy albo brak wiedzy o tym, od czego należy zacząć zakładając swoją firmę. Konferencje Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odpowiadają właśnie na tę potrzebę – dają zarówno narzędzia i wiedzę, jak i motywację do realizowania swoich pomysłów. Tym razem dodatkowo sięgamy po temat finansowania zewnętrznego. Widzimy potrzebę szerszej edukacji w tym zakresie  – mówi Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet
VI Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odbędzie się 27. maja w Warszawie, więcej informacji na jej temat znajduje się na stronie http://tiny.pl/gqq2s