Pytanie
Nasz firma założyła dla każdego pracownika zatrudnionego na stanowisku serwisanta indywidualne bankowe konta firmowe. Są to niezależne rachunki bankowe, dla każdego serwisanta osobne, na które spółka przelewa środki pieniężne z rachunku bieżącego na pokrycie kosztów delegacji poszczególnych serwisantów oraz na inne służbowe wydatki (zaliczki). Każdy serwisant ma dostęp do swojego rachunku i może wypłacać gotówkę z bankomatów do wysokości środków tam zgromadzonych za pomocą karty bankomatowej.
Czy jeśli pracownik ma na swoim indywidualnym koncie środki pieniężne miedzy innymi na pokrycie poniesionych koszów delegacji służbowych, to oznacza że spełniona jest definicja "środków postawionych do dyspozycji" w kontekście art. 15 ust. 4g ustawy o podatku od osób prawnych?
Czy oznacza to, że dany serwisant w momencie kiedy rozlicza się z danej delegacji, np. styczeń 2013 r. i w tym momencie ma na swoim koncie do dyspozycji środki do wypłaty, a ich nie podejmie, a dopiero np. w kolejnym miesiącu (luty), możemy uznać ze koszty delegacji są kosztem uzyskania przychodów w miesiącu, w którym rozliczył się z tej delegacji (styczeń), a więc w miesiącu, za który są należne?