Na kilka milionów złotych Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) szacuje wstępnie straty wyrządzone przez sztorm i cofkę podczas minionego weekendu.

Zastępca dyrektora ds. inspekcji morskiej Mirosław Krajewski powiedział w poniedziałek PAP, że prawdopodobnie całkowicie zniszczone zostały efekty wykonanego w ub.r. kosztem 7,5 mln zł sztucznego zasilania piaskiem plaż w Łebie, Ustce (Pomorskie) oraz Darłowie i Kołobrzegu (Zachodniopomorskie).

Krajewski dodał, że na razie są to tylko szacunki, gdyż utrzymujący się wciąż wysoki poziom wody uniemożliwia przeprowadzenie szczegółowej inspekcji na wszystkich odcinkach brzegu morskiego.

Straty są również w infrastrukturze brzegowej. W Kołobrzegu uszkodzone zostało 40 m ścieżki rowerowej w Ekoparku oraz 50 m drewnianego pomostu na jednym z falochronów. W Chłopach (Zachodniopomorskie) uszkodzony jest wyciąg do łodzi rybackich. Spore zniszczenia są również na przystani rybackiej w Jarosławcu.

W Darłowie (Zachodniopomorskie) – jak poinformował rzecznik tamtejszego magistratu Leszek Walkiewicz – uszkodzony został drewniany pomost spacerowy na wschodnim falochronie. Cofka spowodowała też częściowe zalanie Parku Conrada. (PAP)