Tytani Energii 2014” to unikalny i niekomercyjny konkurs organizowany przez Zespół CBE Polska. Plebiscyt skierowany jest do przedsiębiorstw z szeroko pojętego sektora przemysłowego, mogącego pochwalić się dobrymi praktykami w zakresie efektywności energetycznej, ochrony środowiska i ekologicznej produkcji, jak również do dostawców najlepszych rozwiązań dla sektorów związanych z biomasą i odpadami wykorzystywanymi na cele energetyczne.

Gala rozdania nagród „Tytani Energii 2014” jest wydarzeniem towarzyszącym IV Forum of Biomass & Waste i odbędzie się 15 kwietnia 2015 we wnętrzach Kopalni Soli w Wieliczce. Uroczystość wręczenia statuetek i wyróżnień odbędzie się w sali widowiskowej "Warszawa", która znajduje się na głębokości 122,5 m.

W konkursie Tytani Energii organizatorzy pragną nagrodzić i wyróżnić firmy, które są liderami w konkretnych działaniach i projektach, dzięki czemu odnoszą sukcesy na lokalnych, krajowych i międzynarodowych rynkach. Konkurs ma na celu popularyzację podmiotów przyczyniających się do rozwoju rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, najciekawszych produktów powiązanych z paliwami biomasowymi i odpadowymi, a także promocję innowacyjnej myśli technicznej.

Nagrody przyznawane będą przez Kapitułę Konkursową. Zasiadają w niej czołowi eksperci i naukowcy, posiadający wiedzę oraz doświadczenie niezbędne, by ocenić innowacyjne osiągnięcia związane z procesem wytwarzania zielonej energii i poprawą efektywności energetycznej. W skład Kapituły wchodzą specjaliści reprezentujący różnorodne dziedziny energetyki.

Statuetki przyznane zostaną za osiągnięcia w okresie od stycznia 2014 r. do początku 2015 roku w następujących kategoriach:
•produkt/rozwiązanie
•wielkoskalowa inwestycja
•lokalna inwestycja
•odpowiedzialność środowiskowa


Szczegółowe, na bieżąco aktualizowane informacje o konkursie, a także odnośniki do kulis poprzednich edycji wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej organizatorów: http://cbepolska.pl/plSerwis ABC Środowisko objął konkurs Tytani Energii 2014 patronatem medialnym.