Szkolenia online Zezwolenia na wytwarzanie i przetwarzanie odpadów - najczęstsze problemy 10.03.2026 r. godz.: 12:00
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Smog przyczyną zamknięcia szkół i urzędów w Teheranie

Szkoły, wyższe uczelnie i urzędy administracji państwowej w stolicy Iranu Teheranie będą we wtorek i środę zamknięte z powodu znacznego zanieczyszczenia powietrza - poinformowała w poniedziałek oficjalna irańska agencja prasowa IRNA.

prawnik waga paragraf
Źródło: iStock

Według niej gubernator Teheranu Morteza Tamadon powiedział, że banki i szpitale pozostaną otwarte. Jednocześnie wezwał obywateli, by zrezygnowali z udawania się w podróż, jeśli nie jest to konieczne.

Powodowane głównie spalinami pojazdów mechanicznych zanieczyszczenie atmosfery wzrosło w ciągu ubiegłych kilku dni w Teheranie i niektórych innych dużych irańskich miastach. Najgorsza jest sytuacja w stolicy, gdzie spływające z okolicznych gór w trakcie procesu inwersji masy zimnego, ciężkiego powietrza blokują rozrzedzanie się smogu. Zjawiska inwersyjne występują tam szczególnie często jesienią.

Jak podała IRNA, szkoły i wyższe uczelnie w mieście Arak, głównym ośrodku położonej na południowy zachód od Teheranu prowincji Markazi, zostały zamknięte w poniedziałek i będą nieczynne także we wtorek.

dmi/ mc/

12756693

Polecamy książki biznesowe