Rodzinne biznesy czekają zmiany
Odporność firm rodzinnych na kryzysy i zbliżająca się wymiana pokoleniowa sprawiły, że awansują one z obrzeży do centrum życia gospodarczego. - informuje Rzeczpospolita.

"- Odczuwamy bardzo wyraźnie wzrost zainteresowania firmami rodzinnymi, co jest również widoczną tendencją w całej Europie. Coraz bardziej dostrzega się zarówno ich gospodarczą, jak i społeczno –polityczną rolę – twierdzi prof. Andrzej Blikle, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i współwłaściciel jednej z najbardziej znanych w kraju firmy cukierniczej Blikle.
Ten wzrost zainteresowania rodzinnym biznesem widać również w rosnącej liczbie organizacji, które stawiają sobie za cel integrację, edukację i promocję tego sektora. Do działającego od siedmiu lat i zrzeszającego kilkaset podmiotów Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Fundacji Firmy Rodzinne, oraz Instytutu Firm Rodzinnych dołączyła teraz Rada Firm Rodzinnych stworzona przy Konfederacji Lewiatan."
(...)
Czytaj więcej: Rzeczpospolita
Autor:




