W ciągu ostatniego roku przywieziono do Polski niemal milion używanych samochodów. Ponad 1/3 aut jeżdżących po polskich drogach ma więcej niż 15 lat. W najbliższej przyszłości większość z nich zostanie wycofana z eksploatacji i stanowić będzie duże zagrożenie dla środowiska.

Starzejący się rynek samochodowy w Polsce powoduje, że recykling wraków z roku na rok odgrywa coraz większą rolę. Warto więc przyjrzeć się sytuacji obecnie panującej w całej krajowej sieci recyklingu pojazdów. Nowa sytuacja daje możliwość tworzenia nowych rozwiązań.

Celem kolejnej już edycji Konferencji "Recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji", która odbędzie się w dniach 5-6 marca 2009 r. w Toruniu, jest poszerzenie wiedzy oraz wymiana doświadczeń w zakresie zagadnień dotyczących branży wrakowej, m.in. związanych ze zmianami w prawie, możliwościami dofinansowania oraz sytuacją w branży w różnych krajach Europy. Istotnym elementem tegorocznego spotkania będzie sesja poświęcona problemom recyklerów w dobie kryzysu gospodarczego. Zakończy się ona dyskusją panelową, do której zaproszeni zostaną wszyscy uczestnicy konferencji.

www.eko-net.pl, 19 lutego 2009 r.