Farma wiatrowa zlokalizowana jest w miejscowości Golice, w powiecie Słubickim (woj. lubuskie) i składa się z 19 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 2,0 MW (moc całkowita – 38MW), dostosowanych do pracy przy wiatrach o niskim natężeniu (co przekłada się na spodziewaną generację energii elektrycznej ponad 80 GWh rocznie).


Inwestycja została ukończona w marcu 2012 roku. Produkowana energia elektryczna dostarczana jest do sieci operatora systemu dystrybucyjnego ENEA Operator Sp. z o.o.

Łącznie Komisja Europejska wydała już 9 decyzji potwierdzających dofinansowanie unijne dla dużych projektów z sektora energetyki Programu Infrastruktura i Środowisko. Trzy z nich dotyczą gazociągów przesyłowych, dwa połączenia elektroenergetycznego Polska-Litwa oraz trzy podziemnych magazynów gazu, oraz jedna budowy farmy wiatrowej. Unijne wsparcie dla tych projektów wynosi niemal 1 752 mln zł.


W Komisji Europejskiej trwa obecnie ocena jeszcze 5 dużych projektów dla sektora energetyki, Programu Infrastruktura i Środowisko. Są to inwestycje dotyczące budowy farm wiatrowych. Ponadto zakończona została ocena dla projektu dotyczącego budowy terminala LNG w Świnoujściu.