Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna konkurs jest realizowany ze środków Programu Operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii” w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009–2014. Skierowany jest do przedsiębiorstw bez względu na wielkość: małych i średnich. Będą wspierane działania polegające na modernizacji lub wymianie istniejących źródeł ciepła, modernizacji procesu spalania lub przewidujące zastosowanie innego nośnika energii.

Zobacz: O handlu emisjami CO2 w praktyce 

Dofinansowane będą mogły być na przykład projekty modernizacyjne, polegające na zastosowaniu nowocześniejszych rozwiązań technologicznych, albo projekty polegające na przejściu ze spalania węgla na spalanie gazu, oleju lub biomasy – wyjaśnia Przemysław Ekiert, ekspert z firmy doradczej Nexum sp. zo.o.

Minimalna kwota dofinansowania to 600 tys. euro, a maksymalna – nawet 5 mln euro. Dofinansowanie jest udzielane w wysokości do 30 proc. kosztów kwalifikowanych. Największe szanse mają ci przedsiębiorcy, którzy będą realizować projekty w największym stopniu przyczyniające się do zmniejszenia emisji CO2.
 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w serwisie Dziennik Gazeta Prawna>>>>