Niektóre samorządy rozpoczęły już kampanię edukacyjną dotyczącą "rewolucji śmieciowej"

Doskonałym przykładem jest Urząd Miejski w Elblągu, gdzie ze strony internetowej samorządu można pobrać ulotkę z kompletem informacji o nowej ustawie.

Nowe przepisy wejdą w życie w połowie przyszłego roku. Do tego czasu mieszkańcy będą musieli rozwiązać umowy z odbiorcami śmieci. Od 1 lipca 2013 roku nie będzie już podpisywania indywidualnych umów z firmami za wywóz odpadów. Zajmie się tym gmina. Informację na temat zmian można uzyskać m.in. w Departamencie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w elbląskim ratuszu. Nie trzeba jednak fatygować się osobiście. Wystarczy wejść na stronę internetową urzędu www.umelblag.pl, gdzie w zakładce „Gospodarka odpadami komunalnymi” można uzyskać stosowne informacje.

Ogólnopolską kampanię prowadzi też Ministerstwo Środowiska. Z jej szczegółami można zapoznać się na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej www.naszesmieci.mos.gov.pl, a ze strony www.mos.gov.pl/artykul/4442_kampanie_gminne/17606_wsparcie_kampanii_informacyjnych_gmin.html gminy mogą pobrać plakat i ulotkę z informacjami o czekających mieszkańców zmianach.

Opracowanie: Łukasz Matłacz

Źródło: www.wfosigw.olsztyn.pl, stan z dnia 8 listopada 2012 r.

Data publikacji: 8 listopada 2012 r.