Podczas festiwalu w instytucjach naukowych, uczelniach wyższych oraz firmach w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Nowym Targu, Chrzanowie, Trzebini, Suchej Beskidzkiej odbędzie się ponad 110 imprez; warsztatów, szkoleń, wystaw, targów oraz dni otwartych. 

Dnia 29 maja odbędą się Małopolskie Targi Innowacji na Małym Rynku w Krakowie. Chcąc zmotywować wszystkich przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich firm do inwestowania w rozwój innowacji do współpracy zostali zaproszeni wystawcy, którzy w swoją działalność wdrożyli nowoczesne rozwiązania, technologie oraz wspierają ich rozwój. Dają oni  tym samym przykład, że ten kierunek rozwoju jest ekonomicznie uzasadniony. Wśród 30 firm i 20 instytucji biorących udział w tegorocznych Targach Innowacji znajdują się m.in. Silvermedia, która w swoich projektach łączy badania akademickie, praktykę lekarską oraz pomysłowość specjalistów w zakresie informatyki i inżynierii biomedycznej, dokonując  transferu polskiej nauki do biznesu. Kolejny przykład to FlyTech Solutions dostarczająca na potrzeby rynku cywilnego innowacyjne, bezzałogowe statki latające. Jej działalność skupia się na wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu struktur kompozytowych, lotniczych systemów kontroli lotu oraz naziemnych układów sterowania. 

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie konferencja Dzisiejsze inspiracje innowacją przyszłości – MAŁOPOLSKA CASE STUDY zorganizowana 29 maja w Hotelu Holiday Inn Kraków City Center. W programie zaprezentowane zostaną m.in. konkretne przykłady wdrożonych innowacji w wiodących firmach regionu, dynamiczna, krakowska scena start’upowa, a także sposoby komercjalizacji i wdrażania prac B+R do gospodarki. Dowiemy się także, jakie korzyści  wynikają z implementacji innowacji w działalność gospodarczą. 
Aby zachęcić naszych do aktywnego udziału w dyskusji o innowacyjnych rozwiązaniach przygotowaliśmy warsztaty pod tytułem Przy Kawie o Innowacjach.   Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie pobudzać swoją kreatywność w myśleniu i działaniu przy równoczesnym wykorzystaniu innowacji technologicznych i społecznych. Przedstawione zostaną również programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020.    
Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji oraz organizatorem Małopolskich Targów Innowacji, wyżej opisanej konferencji oraz warsztatów jest Urząd Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Aktualne informacje dotyczące Festiwalu oraz jego szczegółowy program dostępne są na www.imalopolska.eu. Zapraszamy również do polubienia nas na facebook.com/malopolskifestiwalinnowacji.