Modernizacja Roku - inwestycje Lasów Państwowych nagrodzone

28 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Modernizacja Roku. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się również jednostki Lasów Państwowych.

- Z punktu widzenia komisji konkursowej co roku jest coraz trudniej – mówił otwierający XVIII Galę komisarz konkursu Roman Pikuła. – Wszystkie obiekty są na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem projektowania jak i wykonania.

W tym roku do komisji konkursu „Modernizacja Roku 2013” wpłynęły 932 zgłoszenia w 12 kategoriach. Jury do finału wytypowało 62 inwestycje. Wśród nich znalazło się aż 11, w których inwestorem były Lasy Państwowe.

Nadleśnictwa triumfowały w kategorii „Obiekty mieszkalne” i „Ochrona środowiska”. Za najlepiej zmodernizowany budynek mieszkalny jury uznało leśniczówkę Gościniec w Nadleśnictwie Parczew. I nagrodę zdobyło również Nadleśnictwo Zawadzkie za modernizację zbiornika małej retencji „Liszczok”.

W tej edycji konkursu nagrody przyznawali również internauci. Swoimi głosami w kategorii „Obiekty mieszkalne” wyróżnili leśniczówkę Poręby Wolskie w Nadleśnictwie Kolbuszowa. Najlepiej zmodernizowanym obiektem sportu i rekreacji został według plebiscytu budynek kolonijny „Krasnal” w Pogorzelicy (Nadleśnictwo Gryfice), a obiektem biurowym siedziba Nadleśnictwa Opole, które zostało wyróżnione specjalną nagrodą Wszechnicy Budowlanej.

Nagrodę specjalną czasopisma "Las Polski" za modernizację siedziby otrzymało Nadleśnictwo Wałcz.

Kolejna edycja konkursu już za rok.

Opracowanie: Ewa Saj

Źródło: www.lasy.gov.pl, stan z dnia 2 września 2014 r.

Data publikacji: 2 września 2014 r.