Pytanie
Jesteśmy spółką cywilną prowadzącą działalność agentów zajmujących się sprzedażą maszyn, urządzeń przemysłowych, statków i samolotów. Dokonujemy transakcji z kontrahentami zagranicznymi. Otrzymujemy od nich zapłatę za zrealizowaną usługę na konto walutowe, my płacimy swoje zobowiązania z ww. konta i przelewamy również pieniądze z konta walutowego na złotówkowe i odwrotnie. Z konta walutowego jest również pobierana przez bank prowizja za transakcje oraz za prowadzenie konta. Zaznaczam, że wszystkie wpływy i wypływy środków pieniężnych realizowane są w tej samej walucie obcej, której założony jest rachunek bankowy.
W związku z ww. operacjami powstają różnice kursowe. Moje pytania dotyczą następujących kwestii:
Jaki kurs zastosować do wyliczenia różnic kursowych w momencie wpływu należności w walucie obcej na konto walutowe spółki?
Jaki kurs należy zastosować do wyliczenia różnic kursowych w momencie wypływu zapłaty zobowiązania w walucie z konta walutowego spółki na konto kontrahenta?
Jakimi kursami posługiwać się przy przepływie środków pieniężnych pomiędzy kontem walutowym a złotówkowym spółki?
Po jakim kursie należy przeliczać prowizję i opłaty bankowe pobierane przez bank, w którym jest prowadzone konto walutowe spółki?