Nagroda im. bp. Romana Andrzejewskiego została przyznana po raz dwunasty. Ma na celu uhonorować szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz środowisk wiejskich i małomiasteczkowych, ich rozwoju kulturalnego i gospodarczego.

Wyróżnienie ma na celu uhonorowanie długoletniego i konsekwentnego zaangażowania o. dr. Stanisława Jaromiego w edukację ekologiczną. Kapituła Nagrody szczególnie doceniła organizację i prowadzenie Stowarzyszenia Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu jako głosu ekologów w Kościele katolickim oraz głosu chrześcijan wśród ekologów oraz propagowanie nauczania Ojca św. Franciszka zawartego w encyklice „Laudatio si”.

Ponadto, Kapituła zwróciła uwagę na budowę wspólnoty mieszkańców wsi i miast Polski i Europy angażujących się jako chrześcijanie w rozwiązywanie problemów, które stwarza kryzys ekologiczny oraz wysiłek edukacyjny na rzecz rozwoju w Polsce rodzinnych gospodarstw rolnych jako gwarantów najbliższej naturze przedsiębiorczości i zabezpieczenia żywnościowego kraju.

Dowiedz się więcej z książki
Prawo ochrony środowiska. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

 

W uroczystości wręczenia nagrody, która odbyła się 25 lutego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski wzięli udział prof. Jan Szyszko, minister środowiska, oraz Paweł Sałek, wiceminister środowiska i pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej.