To pierwsza tego typu specjalistyczna usługa na dolnośląskim rynku.
W każdy wtorek w godzinach 10.00-12.00 porad eksperckich będzie udzielał ekonomista, prof. Marek Wróblewski. Przedsiębiorcy mogą zadać pytania wysyłając bezpośrednio maila na adres: internacjonalizacja@dolnoslascy-pracodawcy.pl lub kontaktując się telefonicznie z ekspertem + 71 797 67 79.
Usługa doradcza jest skierowana wyłącznie do członków Dolnośląskich Pracodawców i Konfederacji Lewiatan. Partnerem merytorycznym akcji jest firma doradcza Human Partner
- Nasza oferta dla firm została wzbogacana o nową usługę doradczą. Liczymy, że dzięki niej, firmy zrzeszone w Dolnośląskich Pracodawcach będą mogły szybciej budować swoją przewagę konkurencyjną, wchodząc na rynki zagraniczne. Usługa będzie skierowana do przedsiębiorstw będących na wysokim etapie rozwoju. Chcemy tym samym pokazać, że rozszerzamy nasz podstawowy pakiet usług wspierający rozwój biznesu -  wyjaśnia Artur Mazurkiewicz, prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców.
Eksperckie wtorki będą trwały do końca października. Jeśli zainteresowanie usługą będzie duże, wówczas akcja zostanie wznowiona.
Związek nawiązał stałą współpracę z prof. Markiem Wróblewskim, który jest ekonomistą i pracownikiem naukowym w Zakładzie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Instytutu Studiów Międzynarodowych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Prof. Wróblewski specjalizuje się w tematyce internacjonalizacji.