Przez dwa dni ponad 800 uczestników bierze udział w prelekcjach, warsztatach oraz spotkaniach z uznanymi na świecie ekspertami z dziedziny nowych technologii oraz praktykami globalnego biznesu. W ramach wydarzenia odbywa się również premiera programu akceleracyjnego „Platformy startowe dla nowych pomysłów", realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości jako część Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Zapraszamy do śledzenia transmisji online od godz. 10:00.
- Startup Summit to wydarzenie wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją skalę. Szczególnie cenne wydają się ogromne możliwości budowania sieci kontaktów pomiędzy uczestnikami, reprezentującymi różne środowiska. Dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości to szczególnie ważny moment, ponieważ dziś inaugurujemy innowacyjny program akceleracyjny „Platformy startowe dla nowych pomysłów", który idealnie wpisuje się w charakter Startup Summit. Mamy nadzieję, że nasze działania w perspektywie kilku lat przełożą się na kształtowanie nowoczesnego ekosystemu startupowego w Polsce Wschodniej, a tym samym na wymierne efekty biznesowe – mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizatora Startup Summit 2015.
Dla uczestników przygotowano osiem ścieżek tematycznych:
1) What's next?
2) Platformy startowe: od pomysłu do biznesu,
3) Marketing i sprzedaż,
4) Wyzwania zarządzania,
5) Going global - case study,
6) Platformy Startowe - rozwój ekosystemów startupowych,
7) Warsztaty inwestycyjne,
8) Sesje indywidualne z inwestorami.
W wydarzeniu udział biorą przedstawiciele środowiska startupowego, mikro, mali i średni przedsiębiorcy z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, studenci, kadra naukowa, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, instytucje otoczenia biznesu, inwestorzy venture capital i tzw. „aniołowie biznesu", a także dziennikarze.
 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Puls Biznesu", bankier.pl oraz magazyn „Brief".