Pytanie
Spółka zawarła umowę z Fundacją Spectra. Przedmiotem umowy jest określenie zasad zwrotu na rzecz Beneficjenta pomocy części kosztów wynagrodzenia brutto oraz odprowadzanych od wynagrodzenia obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne zatrudnionego Uczestnika Projektu "Smak życia. Praca w branży gastronomicznej szansą na aktywizację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych" w ramach subsydiowanego zatrudnienia na zasadach określonych w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz Rozporządzeniu Komisji (WE) Nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r. uznającym niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu, mających na celu wsparcie zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Środki przyznane w oparciu o niniejszą umowę nie spełniają wszystkich kryteriów, o których mowa w art. 107 TFUE i dlatego nie podlega obowiązkowi notyfikacji Komisji Europejskiej, o którym mowa w art. 108 TFUE.
Czy ww. dofinansowanie jest wolne od podatku dochodowego zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji wynagrodzenie nie może zostać uznane za koszty uzyskania przychodu?
Czy w momencie naliczenia wynagrodzenia należy zaliczyć je do kosztów podatkowych, a po otrzymaniu dotacji skorygować koszty uzyskania przychodu, a w konsekwencji również zaliczkę na podatek dochodowy, czy też można już w momencie naliczenia wynagrodzeń wyłączyć je z kosztów uzyskania a otrzymaną dotację wyłączyć z przychodów podatkowych?