Bezpłatny e-book CBAM: od regulacji do odpowiedzialności - obowiązki dla firm w 2026 roku
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Czy można rozwiązać z pracownicą umowę o pracę w trybie art. 53 kodeksu pracy w przypadku, gdy lekarz wyda orzeczenie, z którego będzie wynikało, że nie odzyskała zdolności do pracy?

Pytanie
Pracownica przed wyczerpaniem 182 dni okresu zasiłkowego złożyła wniosek o świadczenie rehabilitacyjne.
Po dwóch tygodniach od momentu złożenia wniosku o świadczenie rehabilitacyjne, pracownica poinformowała nas, iż decyzją komisji lekarzy orzeczników nie zostało jej przyznane świadczenie rehabilitacyjne.
Czy w związku z powyższym możemy skierować pracownicę do lekarza medycyny pracy na kontrolne badania lekarskie?
Czy ewentualnie można rozwiązać z pracownicą umowę o pracę w trybie art. 53 kodeksu pracy w przypadku, gdy lekarz wyda orzeczenie, z którego będzie wynikało, że nie odzyskała zdolności do pracy?

Polecamy książki biznesowe