Agencja Badań Medycznych opublikowała komunikat o wynikach naboru na stanowisko zastępcy prezesa ds. finansowania badań w ABM.  Na to stanowisko został wybrany Sławomir Gadomski. 21 stycznia Adam Niedzielski, minister zdrowia, tak napisał na Twitterze:  Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy na rzecz MZ ministra Sławomira Gadomskiego. - Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną. Nadal jednak będziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Teraz już wiadomo, gdzie przeszedł

 

Najważniejsze projekty wiceministra zdrowia

Sławomir Gadomski w 2021 roku przeprowadził zmianę przepisów umożliwiających dalsze zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia na lata 2022 – 2027 do poziomu 7 proc. PKB. Koordynował prace nad projektem ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa. Jednym z najważniejszych projektów wiceministra jest ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej wprowadzająca nowy model organizacji i zarządzania opieką onkologiczną. Był również zaangażowany w prace nad powołaniem Funduszu Medycznego oraz stworzeniem Planu dla Chorób Rzadkich.

Czytaj: Dofinansowanie z Agencji Badań Medycznych – kto i na co może otrzymać? >

Sławomir Gadomski w Ministerstwie Zdrowia był odpowiedzialny za przygotowanie Narodowej Strategii Onkologicznej, w tym ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej. Zajmował się także pracami nad projektem ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.

Specjalista od finansów 

Sławomir Gadomski ukończył studia z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej (prywatnie żonaty, ojciec dwójki dzieci, pasjonat sportów wytrzymałościowych, w szczególności kolarstwa i triathlonu). Przez ponad 10 lat pracował jako audytor wewnętrzny, głównie w sektorze ubezpieczeń, w tym w PZU. Ponad 4 lata zarządzał zespołami audytowymi.

W latach 2016-2018 jako Zastępca Dyrektora, kierował pionem Zarządzania i Finansów w największym instytucie badawczym w Polsce – Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie odpowiadał przede wszystkim za skuteczną restrukturyzację finansową.

5 czerwca 2018 powołany został na stanowisko wiceministra zdrowia, odpowiedzialnego za politykę zdrowotną i sprawy finansowe.