We wtorek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami partii politycznych ws. dalszej walki z pandemią COVID-19. Szef rządu mówił przed spotkaniem, że wierzy, iż pozwoli ono podjąć najlepsze możliwe decyzje dotyczące zdrowia i życia Polek i Polaków. Po zakończeniu rozmów opozycja krytykowała rząd za brak przedstawienia konkretnych rozwiązań.

Będą dalsze prace nad ustawą

- Na bazie tych postulatów, które się dzisiaj pojawiły oraz na bazie tych dodatkowych pomysłów, które pojawiły się w rządzie, przygotujemy jeszcze jedną ustawę, która będzie uzupełnieniem tej ustawy, która w tej chwili jest procedowana, czyli ustawy posła Hoca - poinformował Müller. Jak dodał, ustawa Hoca będzie nadal będzie procedowana. - Natomiast chcemy przedstawić dodatkowy pakiet rozwiązań, który mógłby kompleksowo uzupełnić te rozwiązania - dodał rzecznik rządu. Projekt, który prezentował w Sejmie wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia Czesław Hoc (PiS), zakłada m.in. że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu, albo też informacji o przebytej infekcji koronawirusa. Propozycja trafiła do Sejmu w grudniu.

Negatywnie spotkanie ocenił natomiast Michał Wypij (Porozumienie Jarosława Gowina). - Bez konkretów, bez decyzji, bez szczegółowych rozwiązań. Poziom spotkania nie napawa optymizmem - napisał na Twitterze po spotkaniu Michał Wypij. Napawa przekonaniem, że rząd jest absolutnie nieprzygotowany i sterroryzowany przez anty-szczepionkowców... jesteśmy u progu najbardziej zaraźliwej odmiany Covid-19" (ms/pap)