Drugą edycję konferencji „Cyfrowy Szpital Przyszłości - Digital Hospital of the Future” organizuje Polskie Stowarzyszenie Dyrektorów Szpitali we współpracy z Katedrą Informatyki AGH oraz Instytutem Medycyny Innowacyjnej. Debata dotycząca cyfryzacji polskiej ochrony zdrowia odbędzie się w budynku Katedry Informatyki AGH przy ul. Kawiory 21.

Podczas konferencji zaproszeni goście będą mówić o najważniejszych zmianach, które dotyczą cyfryzacji polskich szpitali.

- Cyfryzacja jest najważniejszym wyzwaniem, które teraz stoi przed polskimi szpitalami i podstawową opieką zdrowotną – podkreśla prof. Mieczysław Pasowicz, przewodzący Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów ​Szpitali. – Tu nie chodzi tylko o zakup komputerów i ich zainstalowanie, ale także o zmianę sposobu myślenia i np.: przekazywania między placówkami informacji o pacjencie.

Ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia. Komentarz czytaj tutaj>>

Prof. Pasowicz podkreśla, że polska ochrona zdrowia jest na początku zmian związanych z informatyzacją. Podał, że przed nami wprowadzenie obowiązkowych elektronicznych recept, zwolnień i skierowań.

 

Telewizyty już są, za chwilę wirtualne przychodnie czytaj tutaj>>

Cyfryzacja a starzenie się społeczeństwa

- Cyfryzacja wymaga także spojrzenia na takie sprawy jak zapewnienie opieki dla starzejącego się społeczeństwa, ale także wiąże się z dostępnością do innowacyjnych terapii i rozwiązań – mówi prof. Pasowicz.

W konferencji wezmą udział m.in: przedstawiciele NFZ, AOITM, uczelni medycznych oraz kilkudziesięciu dyrektorów szpitali.

 


W trakcie paneli zostanie poruszony temat tego, jak wdrożyć e-recepty i e-skierowanie oraz e-zwolnienia. Eksperci rozmawiać będą także o nowych wymogach w zakresie cyberbezpieczeństwa czy zgodności z RODO.

Wystawiono prawie 10 tysięcy e-recept, dołączą kolejne miasta czytaj tutaj>>

Zaproszeni goście wspólnie zastanawiać się będą nad tym, co oznacza rewolucja cyfrowa w medycynie. Będzie także mowa o planach stworzenia rejestrów  medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.