W tym roku nowe wypożyczalnie ruszyły m.in. nad Wisłą - przy Porcie Czerniakowskim oraz na nowej żoliborskiej plaży. Znajdują się tam także wypożyczalnie kajaków (za wypożyczenie kajaka należy zapłacić osobno). Dzięki takiemu rozwiązaniu można spłynąć Wisłą od Cypla Czerniakowskiego aż do plaży na Żoliborzu a potem przesiąść się na rower. Spływ można zakończyć także na wysokości Stadionu Narodowego (plaża przy moście Poniatowskiego), jednak sezonowa stacja Veturilo pojawi się tam dopiero w czerwcu.

Rzeczniczka operatora systemu Veturilo Małgorzata Udała powiedziała PAP, że w niedzielę rano będzie działać 13 nowych stacji: cztery na Białołęce, trzy na Żoliborzu i sześć na Targówku. Ich uruchamianie odbędzie się w weekend.

Kolejne wypożyczalnie w tym sezonie mają ruszyć także na Włochach, na Ochocie i Ursynowie. W sumie będzie ich ok. 160. Prawdopodobnie rowery Veturilo będzie można w tym roku wypożyczyć także w Konstancinie–Jeziornie.

Pierwsze 20 minut jazdy z Veturilo jest darmowe, za kolejne 40 minut należy zapłacić złotówkę a za drugą godzinę jazdy 3 zł. Trzecia godzina jazdy kosztuje 5 zł, a czwarta i kolejna – 7 zł. Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia - 200 zł.

System wypożyczania rowerów został w stolicy wprowadzony w sierpniu ub. roku.