Na program #Szczepimysięz KGW rząd przeznaczył 74 mln zł, z tego aż 40 mln zł na organizację wydarzeń promujących szczepienia. Koło, które zorganizowało takie wydarzenie, może liczyć na wsparcie w wysokości 8 tys. zł. Może zorganizować trzy takie wydarzenia do 30 września, o ile do 15 września złożyła stosowny wniosek.

Ze wstępnych podsumowań ARiMR wynika, że KGW złożyły ok. 3500 wniosków, a decyzji o przyznaniu wsparcia wydano 3100. Do 15 września odbyło się 1 875 wydarzeń, a do końca miesiąca zaplanowano jeszcze ponad 1300 festynów, których celem jest promocja szczepień przeciw COVID-19.

Kolejne 30 mln zł rząd przeznaczył na wypłatę premii dla tych KGW, które zaszczepią minimum 100 osób pierwszą dawką w trakcie trwania wydarzenia. Stawka pomocy wynosi 15 zł za zaszczepioną osobę w wieku do 60 lat lub 30 zł za osobę powyżej 60. roku życia. Koła Gospodyń Wiejskich mają szanse wygrać od tysiąca do nawet 100 tys. zł za zorganizowanie najlepszego wydarzenia według liczby zaszczepionych. Nagrody pieniężne przewidziane są dla 1000 wydarzeń, gdzie frekwencja osób, które przyjęły szczepionkę, będzie najwyższa. Koła będą otrzymywały premię, zgodnie z kolejnością złożonych sprawozdań z przeprowadzonych wydarzeń. Nie wiadomo ile takich festynów udało się zorganizować.

- Obecnie trwa proces składania sprawozdań z realizacji wydarzeń, po zakończeniu którego na stronie ARiMR zostanie opublikowana pełna lista kół, które spełniły warunki do przyznania dodatkowej premii, również w ramach konkursu KGW na Medal #Szczepimy Się – informuje biuro prasowe ARiMR.

Czytaj także Gospodynie zarobiły na szczepieniach, ale rozwoju pandemii nie zatrzymają

Jednocześnie trwa konkurs na najładniejsze zdjęcie wykonane podczas festynu SzczepimysięzKGW. Warunkiem uczestnictwa jest zaszczepienie minimum 20 osób pierwszą dawką podczas festynu. Zwycięskie koło otrzyma nagrodę w wysokości 25 tys. zł , kolejne trzy 15 tys. zł, a następne 10 kół po 5 tys. zł. Ponadto 100 KGW, które wyślą zdjęcie na konkurs otrzyma nagrody po 1,5 tys. złotych.