Organizator, którym jest klub Legii, zgłosił uczestnictwo 20 tys. osób - powiedziała Gawor. Piłkarze w odkrytym autobusie oraz kibice przemieszczą się ze stadionu piłkarskiego trasą: ul. Myśliwiecka, ul. Górnośląska, ul. Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, ul. Rozbrat, ul. Myśliwiecka. Feta odbędzie się na Agrykoli.

Gawor powiedziała, że miasto pokrywa koszty organizacji sceny, telebimów, nagłośnienia oraz pokaz sztucznych ogni. "To ukłon miasta w stronę warszawskiego klubu. Cieszymy się z jego zwycięstwa" - powiedziała.

Gawor dodała, że w zabezpieczeniu wydarzenia weźmie udział stołeczne biuro bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz policja.

Władze Legii planowały świętować zdobycie tytułu ze swoimi kibicami na Starówce. Na to nie zgodzili się jednak przedstawiciele miasta, proponując początkowo Plac Defilad. Jednak według prezesa klubu Bogusława Leśniodorskiego na takie rozwiązanie nie zgadzali się kibice.

Świętowanie zdobycia dubletu odbędzie się po zakończeniu niedzielnego spotkania ze Śląskiem Wrocław, które rozpocznie się na stadionie przy Łazienkowskiej o godz. 16. Legia zapewniła sobie mistrzowski tytuł na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.