Jak wyjaśniła wiceprezydent Magdalena Sroka, aby instytucja pod nazwą „Komitet Konkursowy Kraków 2022" mogła rozpocząć działalność, zainteresowane strony muszą przyjąć projekt statutu stowarzyszenia w tym samym brzmieniu. Zrobił to już Sejmik Województwa Małopolskiego, w środę - Rada Miasta Krakwa, a w czwartek będzie nad nim głosowała Rada Miasta Zakopanego.

Podstawową rolą stowarzyszenia będzie koordynacja wszelkich działań i współpracy członków na rzecz przygotowania wniosku aplikacyjnego i kandydatury Krakowa. Organizacja będzie także aktywnie popierała i promowała wszelkie działania, zmierzające do osiągnięcia tego celu.

Po zarejestrowaniu stowarzyszenia odbędzie się jego walne zgromadzenie i możliwe będzie przyjmowanie kolejnych członków. Chęć współpracy w ramach tej instytucji zgłosiły m.in. województwo śląskie, miasta i gminy: Katowice, Oświęcim, Myślenice, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko.

W środę Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił ramowy kalendarz procesu wyłonienia gospodarza zimowych igrzysk w 2022 roku. Do 14 listopada kandydaci muszą złożyć pierwsze dokumenty, a w lipcu przyszłego roku Komitet Wykonawczy MKOl oficjalnie zaprezentuje listę kandydatów.