- Przygotowanie i wprowadzenie programu „500 +” to praca całego zespołu ludzi. Cały rząd utożsamia się z tym programem – mówiła premier Szydło podczas Tygodnia Rodziny w połowie maja tego roku. Wysiłki rządu w sferze prowadzenia polityki prorodzinnej zostały nagrodzone przez Europejską Konfederację Dużych Rodzin.

Nagrodę wręczono 12 sierpnia 2016 r., podczas VIII Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin w Rydze. W imieniu Rady Ministrów nagrodę odebrała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W trakcie uroczystości wręczenia wyróżnienia, minister Rafalska zwróciła uwagę, że w czasach starzejącego się społeczeństwa kluczowe znaczenie ma objęcie szczególną troską rodzin wychowujących dzieci.

Dowiedz się więcej z książki
Program Rodzina 500 plus. Zasady przyznawania i wypłaty świadczeń pieniężnych na dzieci
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł


Szefowa resortu wskazała, że celem programu „Rodzina 500+” jest zmniejszenie obciążenia finansowego rodzin związanego z wychowywaniem dzieci. Ponadto program ma zachęcić Polaków do podejmowania decyzji o posiadaniu większej rodziny.

- Rząd polski dokonał zasadniczego zwrotu w polityce społecznej, wprowadzając program „Rodzina 500+”, finansowego wsparcia rodzin w kosztach rodzicielstwa oraz stworzenia warunków zachęcających do podejmowania decyzji o rodzicielstwie – mówiła minister Rafalska.