Jak informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki społecznej, od początku trwania pilotażowego programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Aktywny samorząd” dofinansowanie otrzymało przeszło 230 tys. osób z niepełnosprawnościami. 

Do 31 sierpnia br. trwa nabór wniosków do Modułu I programu. – Zakłada on dofinansowanie działań likwidujących bariery transportowe, bariery w dostępie do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym, w poruszaniu, a także dofinansowanie opieki nad osobą zależną – wskazuje minister Marlena Maląg.

Czytaj: „Aktywny Samorząd" w tym roku z nieco wyższym budżetem>>
 

Osoby z niepełnosprawnościami mogą otrzymać dofinansowanie kosztów:

Wniosek szybko można złożyć online

Wniosek bez wychodzenia z domu, bez barier i kolejek można w prosty sposób złożyć online. Służy temu System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW).

System pozwala na załatwienie sprawy online na wszystkich etapach – od wypełnienia wniosku po rozliczenie dofinansowania.

Termin składania wniosków w ramach Modułu I programu „Aktywny samorząd” mija 31 sierpnia 2022 roku.

Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2022/2023 – w ramach Modułu II programu – termin do 10 października 2022 roku.

Więcej informacji: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-zloz-wniosek-do-31-sierpnia-1/?tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&cHash=24ec38ec5b9cd31c9ca7bc36bf4fe12e