Nawet przy obecnych ograniczeniach trudno wyobrazić sobie grudzień bez eventów. Na organizatorach spoczywa jednak obowiązek zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa. Jak to zrobić? Tego tematu dotyczyć będzie webinarium akcji Masz Głos Fundacji Batorego w piątek 11 grudnia o godz. 19.00. Wymagana jest rejestracja.

Organizator musi zapewnić pierwszą pomoc przedszpitalną

Nie ma znaczenia, czy wydarzenie jest w przestrzeni otwartej czy w zamkniętym budynku, organizator musi zapewnić pierwszą pomoc przedszpitalną.  Webinarium będzie o:

  • zasadach formalno-prawnych organizacji punktu pomocy medycznej;
  • najczęstszych zagrożeniach bezpieczeństwa uczestników wydarzeń;
  • podstawach prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED);
  • zapewnianiu wsparcia ratowniczego bez dodatkowych kosztów

 

Aby wziąć udział w webinarium, trzeba zarejestrować się pod linkiem https://bit.ly/webi_11_grudnia i w piątek 11 grudnia o 19:00 dołączyć do webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Webinarium prowadzi Anna Maria Szymkowiak, prezeska Fundacji Akceptacja, Ratowniczka Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, instruktorka i edukatorka pierwszej pomocy w systemie International First Aid Certification Centre (IFACC), społeczniczka działająca dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jest związana z akcją Masz Głos; Fundacja Akceptacja znalazła się w gronie finalistów Super Samorząd 2020.

Portal Prawo.pl jest patronem medialnym, a wydawnictwo Wolters Kluwer partnerem akcji Masz głos. 

Czytaj też: Rząd ogłasza zasady szczepień przeciwko koronawirusowi