O tych decyzjach poinformował w poniedziałek PAP sam Hartman.

Wcześniej swoje poparcie dla Majchrowskiego zadeklarowało PSL. Na jego liście znajdą się także przedstawiciele SLD, który nie wystartuje samodzielnie w Krakowie.

„Porozumieliśmy się z panem prezydentem Majchrowskim i będziemy współpracować” - powiedział PAP w poniedziałek Hartman. Jak dodał, takie porozumienie daje szansę Twojemu Ruchowi na wprowadzenie swojego przedstawiciela do rady miasta i jest krokiem ku jednoczeniu lewicy przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r.

„Po prostu uznaliśmy, że moje szanse były żadne, żeby zostać prezydentem, to byłaby tylko kampania wizerunkowa. Skoro jest szansa, że ktoś od nas może być radnym, to warto w to wejść” - ocenił Hartman.

Według niego w najbliższym czasie odbędą się rozmowy z prezydentem Majchrowskim na temat wkładu programowego Twojego Ruchu do jego programu wyborczego.

Hartman zapowiedział, że Twój Ruch wystawi własne listy wyborcze w wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego. On sam będzie liderem listy w okręgu krakowskim.

W wyborach urzędujący prezydent Jacek Majchrowski zmierzy się z kandydatem PiS Markiem Lasotą (dyrektor krakowskiego oddziału IPN i radny klubu PO w sejmiku województwa małopolskiego), kandydatką PO radną miejską Martą Pateną, kandydatem niezależnym Łukaszem Gibałą, kandydatem niezależnym Sławomirem Ptaszkiewiczem oraz Tomaszem Leśniakiem z KWW Kraków Przeciw Igrzyskom – Porozumienie Ruchów Miejskich. (PAP)