Jak poinformował we wtorek PAP dyrektor biura Związku Celowego Gmin MG 6, nowe firmy rozpoczną świadczenie usług od 25 września br.; sposób segregacji oraz ceny za odbiór odpadów pozostaną bez zmian.

Związek Celowy Gmin MG6 zajmuje się gospodarką odpadami na terenie Gorzowa Wlkp. i sześciu ościennych gmin. Cały ten obszar jest podzielony na trzy sektory – pierwszy obejmuje gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawę, Lubiszyn i Santok, a drugi i trzeci miasto Gorzów Wlkp.

Na początku lipca nowy przetarg na usługi związane z wywozem odpadów na terenie podgorzowskich gmin wygrała spółka z niemieckim kapitałem Tonsmeier Zachód Sp. z o.o. Wartość umowy to 4,3 mln zł. Umowa jest roczna.

W Gorzowie nowy system wszedł z poślizgiem i zaczął obowiązywać od września ub. roku. Wówczas przetarg wygrała firma Tonsmeier.

Do przetargu w sektorze drugim (wschodnia część miasta) przystąpiły cztery firmy. Wartość umowy szacowano na prawie 28 mln zł za trzy lata usług. Firma Laguna Sp. z o.o. z Gorzowa Wlkp. zaoferowała wykonanie zlecenia za nieco ponad 24,26 mln zł i została zwycięzcą przetargu.

W sektorze trzecim (zachodnia część miasta) były trzy oferty. Przetarg wygrała Ragn-Sells Polska Sp. z o.o. z Warszawy z ceną nieco ponad 23,16 mln zł. (PAP)