Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowało wyniki naboru na rok 2020 do programu Senior plus.
- Na koniec 2019 r. mieliśmy ponad 780 klubów i domów dziennego pobytu dla seniorów. Z planów, jakie złożyły jednostki samorządu terytorialnego wynika, że w tym roku powstanie 191 nowych klubów i domów dziennego pobytu, a 547 klubów będzie dofinansowanych – powiedziała we wtorek dziennikarzom Marlena Maląg, szefowa resortu. Jak podkreśliła, w ten sposób dofinansowanych zostanie ponad 13 tysięcy miejsc.

Sprawdź w LEX: Czy należy się świadczenie pielęgnacyjne w przypadku skierowania do Dziennego Domu Pobytu na 8 godzin? >

 

Jak podkreśliła minister Maląg, w 2020 r. na ten cel rząd przeznaczył 80 mln zł, z czego zagospodarowano dotąd 60 mln zł. Dlatego, jak zapowiedziała, ministerstwo ogłosi wkrótce kolejny, dodatkowy konkurs, w którym do podziału będzie pozostałe 20 mln zł.

Sprawdź w LEX: Czy skierowanie do Dziennego Domu Pobytu lub Klubu Seniora wymaga decyzji administracyjnej? >

Obecny na konferencji prasowej wiceminister Stanisław Szwed, przypomniał, że program adresowany jest do samorządów gminnych i powiatowych. Poinformował, że program Senior plus spełnia oczekiwania, - Rozwija się w mniejszych miejscowościach, na czym nam zależało – zapewnił Szwed.

Sprawdź w LEX: Czy osoba pobierająca świadczenie pielęgnacyjne w związku z opieką nad mężem, może razem z nim być skierowana do Dziennego Domu Pobytu? >

Czytaj również: Będzie dodatkowy nabór do programu "Senior plus"