Ministerstwo Cyfryzacji chce, żeby w każdej gminie można było korzystać z darmowego wi-fi i zaprasza gminy wiejskie i miejsko-wiejskie do zgłaszania się do udziału w konkursie „Internet dla każdego”.

Kto może aplikować?

W konkursie „Internet dla każdego” mogą startować gminy wiejskie i miejsko-wiejskie z całej Polski. Resort ma do rozdysponowania 120 milionów złotych, co może wystarczyć na kilkanaście tysięcy nowych hotspotów. Hotspoty to szybki i bezpłatny dostęp do sieci nie tylko w urzędach, ale i w parkach, na dworcach czy placach zabaw.

Nabór wniosków ruszył 7 września 2019 r., pierwsze gminy - Wiśniewo i Łomianki -  otrzymały dofinansowanie. Ich mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z darmowego wi-fi.

Czytaj też: Będzie wsparcie dla gmin na WiFi

 

Uproszczona procedura i termin

W konkursie obowiązuje uproszczona procedura aplikowania o środki i ich rozliczania. Jest prowadzony w trybie ciągłym, można się do niego zgłaszać do czerwca 2020 r. Im szybciej gmina się zgłosi, tym szybciej dostanie dofinansowanie.

Wniosek należy wypełnić przez generator, który można znaleźć na stronie internetowej Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Jest tam też aplikacja, przez którą należy przesłać wniosek.

Do wniosku o dofinansowanie trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające prawo do reprezentacji wnioskodawcy (czyli w tym przypadku – gminy) oraz potwierdzone notarialnie pełnomocnictwo lub upoważnienie do podpisania wniosku dla osoby reprezentującej gminę.

Więcej informacji na stronie internetowej resortu cyfryzacji 

Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Mirosław Karpiuk

Sprawdź  
POLECAMY