ZUS dokonuje poświadczeń życia
Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że we wszystkich swoich placówkach będzie, na wniosek zainteresowanych, dokonywał tzw. poświadczeń życia dla osób mieszkających w Polsce i pobierających zagraniczne świadczenia emerytalno-rentowe.
Formalności będą dokonywane na formularzach stosowanych przez zagraniczne instytucje ubezpieczeniowe, bez względu na to w jakim języku zostały sporządzone. Do uzyskania poświadczenia niezbędna będzie osobista wizyta świadczeniobiorcy w placówce ZUS i dokument tożsamości. Poświadczenie życia zostanie opatrzone podpisem, pieczęcią oraz datą.
Źródło: www.zus.pl
Czytaj także: Nikt nie chce potwierdzić, że nie umarli
Autor:





