Prokuratura Okręgowa w Radomiu złożyła wniosek o uchylenie immunitetu prokuratorowi Pawłowi P. (dane zmienione) w związku z prowadzeniem przez niego samochodu w stanie nietrzeźwości. Sąd Najwyższy w I instancji uchylił prokuratorowi immunitet, i w II instancji Izba Odpowiedzialności Zawodowej rozpoznawano zażalenie zainteresowanego.

 

Zarzut jazdy po pięciu piwach

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu delegowana do Prokuratury Krajowej, z wniosku p.o. Naczelnika Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej - Jolanta Kędziora – wnosiła o podjęcie uchwały o zezwoleniu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Pawła P. 

Chodziło o zdarzenie z 23 kwietnia 2023 r. Poruszając się autem w ruchu lądowym, obwiniony prokurator znajdował się w stanie nietrzeźwości potwierdzonym badaniem urządzeniem typu Alcoquant 6020: I badanie - 1,28 mg/dm3, II badanie - 1,18 mg/dm3, III badanie - 1,14 mg/ dm3 i prowadzącym do stężenia alkoholu we krwi w dniu 24 kwietnia 2023 r. o północy - - 2,50 promila. i godzinie 00:15 - 2,54 promila.

ZAŁÓŻ BEZPŁATNE KONTO - artykuł dla użytkowników Moje Prawo.pl
Pozostało: 85% treści Dziękujemy, że tu jesteś! Jeżeli chcesz przeczytać cały artykuł, załóż BEZPŁATNE KONTO
lub zaloguj się
Zaloguj się!
Nie masz jeszcze konta na Moje Prawo.pl? Załóż konto