Jak podkreślają organizatorzy seminarium, jego tematyka jest bardzo aktualna, ponieważ mowa będzie i zmianach wprowadzonych ustawami z 10 lipca i 10 września 2015 roku o zmianie kodeksu. Przedmiotem rozważań będzie także popularyzacja mediacji, który to obowiązek został wprowadzony tą samą nowelizacją.
Podczas szkolenia będzie mowa m.in. o wnoszeniu pism procesowych drogą elektroniczną, obowiązku składania pism w systemie teleinformatycznym, osobach uprawnionych do dokonania wyboru formy korespondencji z sądem, konsekwencjach zastosowania systemu teleinformatycznego dla stron i sądu, pełnomocnictwach składanych drogą elektroniczną, załącznikach składanych drogą elektroniczną oraz kwestiach związanych z uiszczaniem opłaty w przypadku stosowania systemu teleinformatycznego.
Jak podkreśla sędzia Tomasz Chojnacki z sądu Okręgowego w Poznaniu, który będzie prowadził szkolenie, ważne są zmiany dotyczące uproszczenia procedury cywilnej. – - Nastąpi odformalizowanie wezwań stron i świadków przez sąd, poszerzony zostanie katalog spraw rozpatrywanych na posiedzeniu niejawnym, a także dojdą nowe przesłanki do wydania wyroku na posiedzeniu niejawnym. Złagodzone zostaną również przepisy dotyczące wyłączenia sędziego, a poszerzony zostanie katalog spraw rozpatrywanych przez referendarzy sądowych.
Więcej o szkoleniu>>>
Zaproszenie na szkolenie o zmianach w procedurze cywilnej
Zmiany w procedurze cywilnej zmierzające do jej uproszczenia, nowa definicja dokumentu w kodeksie cywilnym, informatyzacja postępowania cywilnego to główne tematy zaplanowanego na koniec września szkolenia.