Nagroda jest uhonorowaniem wysokiego poziomu usług i doświadczenia w dziedzinie spraw korporacyjnych, private equity, bankowości i prawnych aspektów M&A, a zwycięzcy są wyłaniani w procesie, w którym wykorzystuje się zarówno dane empiryczne oraz opinie ekspertów. Tak drobiazgowa analiza pozwala na dokonanie przemyślanego i uzasadnionego wyboru.

Jane Townsend, partner zarządzający na Europę Środkową komentuje ten wybór następująco: - Jesteśmy zaszczyceni takim wyróżnieniem ze strony The Financial Times oraz The Mergermarket Group. Otrzymanie nagrody tego kalibru jest szczególnym osiągnięciem, które odzwierciedla nasze zaangażowanie w większość znaczących transakcji realizowanych w regionie w ciągu mijającego roku. Nasi prawnicy i personel włożyli wiele wysiłku w te oraz ogromną ilość mniejszych transakcji i spraw prowadzonych w ramach naszej praktyki w regionie. Każdy z nich ma swój wkład w wysoki poziom obsługi klientów, który dziś został uhonorowany tą nagrodą.

Allen & Overy posiada szerokie doświadczenie w doradzaniu przy największych i najważniejszych transakcjach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywność kancelarii w zakresie przejęć i połączeń (M&A) ma swoje podłoże zarówno w doświadczeniu krajowym/regionalnym, jak i powiązaniach globalnych. Niedawno kancelaria Allen & Overy doradzała Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jako emitentowi w związku z jej własną ofertą pierwotną, EnBW Energie Baden-Württemberg w związku z zamianą akcji Prague Heating na akcje Prague Energy, a także w związku z wieloma transakcjami przejęć w zakresie źródeł odnawialnych, w szczególności EBOiR w związku z inwestycją kapitałową o wartości 125 milionów euro realizowaną w wielu jurysdykcjach, a dotyczącą farm wiatrowych w Europie Środkowo-Wschodniej należących do koncernu Iberdrola.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, warszawski oddział kancelarii A&O świadczył też usługi doradztwa na rzecz, między innymi, Innova w związku z nabyciem 70% akcji w Marmite International S.A., Poult w związku z nabyciem spółki LIDERS-KG oraz News Corp. w związku ze sprzedażą News Outdoor Poland, czołowej polskiej spółki reklamy zewnętrznej, na rzecz grupy kapitałowej Stroer.

Kancelaria Allen & Overy odniosła podwójny sukces podczas tegorocznego rozdania nagród European M&A Awards przyznawanych przez The Financial Times i The Mergermarket Group, otrzymując również tytuł Kancelarii prawnej roku w krajach Beneluksu.