Jak informują organizatorzy konkursu, w finale Stempak pokonał Elizę Ceglarek ze Szczecina oraz Annę Szczygieł z Rzeszowa, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wyróżnienia trafiły zaś do pozostałych finalistów - Małgorzaty Cymek z Łomży i Anny Piekutowskiej z Łodzi. Nazwiska laureatów tej, 10 już, edycji konkursu ogłoszono podczas Gali Finałowej, która odbyła się 29 listopada w Warszawie.
Najlepsza zawodniczka studenckiej edycji Justyna Perz podkreśla, że zadania konkursowe były w tym roku bardzo trudne. "Na studiach nie zajmujemy się podatkami VAT, ten zakres wiedzy musiałam zdobyć sama, więc bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać" - mówi studentka IV roku krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego i V roku matematyki finansowej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
"Aby odnieść sukces, trzeba było wykazać się bardzo szeroką wiedzą - dodaje przewodniczący rady programowej konkursu prof. Zbigniew Luty. - Pytania konkursowe dotyczyły rachunkowości finansowej i zarządczej, a także prawa finansowego i zarządzania finansami".
W półfinale konkursu, rozegranym 28 listopada, wzięło udział 53. uczestników z całej Polski. Spośród nich jury wyłoniło najlepszą piątkę, która zmierzyła się w finale. W finale edycji studenckiej wzięło udział sześcioro najlepszych uczestników.

Konkurs Księgowy Roku organizowany jest od 10 lat z myślą o wszystkich zainteresowanych i związanych z rachunkowością i finansami. Biorą w nim udział dyrektorzy finansowi, księgowi i biegli rewidenci z całej Polski a od 2006 także studenci, głównie kierunków ekonomicznych. Organizatorami przedsięwzięcia są firma Sage Symfonia, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz INFOR PL SA.

Katarzyna Czechowicz

Oficjalne źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i PAP - Nauka w Polsce