Grzegorz P. zwrócił się w listopadzie 2013 r. do ministra spraw wewnętrznych o udostępnienie kopii wszystkich umów zawartych przez resort z Centralnym Ośrodkiem Informatyki w latach 2012-2013. Podstawą żądania był art. 2 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Według niego od osoby wykonującej prawo do informacji publicznej nie wolno żądać wykazania interesu prawnego lub faktycznego.
 Ponadto zainteresowany poprosił o wyjaśnienie w jakim trybie umowa była zawierana i gdzie ogłoszono o zamówieniu publicznym. Minister udostępnił trzy umowy oraz stwierdził, że rozpisano przetarg na usługi informatyczne. Dodał także, że nie przekazuje innych umów podpisanych z Centralnym Ośrodkiem Informatyki, gdyż były one zawarte ze skarbem państwa. Skarżący poprosił więc o te pozostałe umowy, ale spotkał się z odmową. Grzegorz P. w skardze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uznał, że minister spraw wewnętrznych reprezentował skarb państwa w tych umowach i jeśli resort dopatrzył się w jego wniosku nieścisłości, to powinien go wezwać do uzupełnienia braków.
WSA 17 marca zobowiązał ministra do udostępnienia umów zawartych między skarbem państwa a Centralnym Ośrodkiem Informatyki. Wniosek istotnie nie był precyzyjny, ale MSW powinno wykazać więcej inicjatywy w celu ustalenia zakresu wniosku. Sąd zgodził się z opinią skarżącego, że nikt inny oprócz MSW nie mógł za skarb państwa podpisać tego typu umów. Jednak nie ma rażącego naruszenia prawa przez ministra, gdyż odpowiedział on w terminie na wniosek i udostępnił większość umów - dodał sąd. 
Sygnatura akt II SAB/Wa 743/13, wyrok z 17 marca 2014 r.