Zwolnione zostały stanowiska prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, prokuratora Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, prokuratora Prokuratury Okręgowej w Koszalinie (2 stanowiska), prokuratora Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu (2 stanowiska), prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kluczborku, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Łomży, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Otwocku, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.

Ponadto utworzono stanowiska prokuratora Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim, prokuratora Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Siemianowicach Śląskich, prokuratora Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu.
Informacja pochodzi z obwieszczenia Prokuratora Generalnego z dnia 21 stycznia 2013 r. o wolnych stanowiskach prokuratorskich (M.P. poz. 42).

Zgodnie z art. 14b ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze (Dz. U. z 2008 r., Nr 7, poz. 39 z późn. zm.), każdy, kto spełnia warunki do objęcia stanowiska prokuratora może zgłosić swoją kandydaturę na jedno wolne stanowisko prokuratorskie w ciągu miesiąca od obwieszczenia o wolnym stanowisku prokuratorskim.