Zwolnione zostały stanowiska prokuratora Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, prokuratora Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy , prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokuratora Prokuratury Okręgowej w Zamościu , prokuratora Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, prokuratora Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza w Krakowie, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Żaganiu.
Ponadto utworzono stanowiska prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Giżycku , prokuratora Prokuratury Rejonowej w Głogowie, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie , prokuratora Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście w Szczecinie.
Informacja pochodzi z obwieszczenia Prokuratora Generalnego z dnia 29 czerwca 2012 r. o wolnych stanowiskach prokuratorskich (M. P. poz. 476).
Zgodnie z art. 14b ust. 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze (Dz. U. z 2008 r., Nr 7, poz. 39 z późn. zm.), każdy, kto spełnia warunki do objęcia stanowiska prokuratora może zgłosić swoją kandydaturę na jedno wolne stanowisko prokuratorskie w ciągu miesiąca od obwieszczenia o wolnym stanowisku prokuratorskim.

Katarzyna Irytowska

Redakcja Publikacji Elektronicznych WKP