Jak podkreśla dyrektor Małgorzata Kałużyńska-Jasak z Biura GIODO, organizując obchody Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych realizuje postanowienia Rady Europy i włącza się w cykl imprez europejskich organizowanych z okazji tego święta. Od 2006 r. dzień 28 stycznia uznany bowiem został przez Komitet Ministrów Rady Europy europejskim Dniem Ochrony Danych Osobowych.
Wśród patronów medialnych wydarzenia są serwis Lex.pl i wydawnictwo Wolters Kluwer.

Wzorem lat ubiegłych, wydarzenia w związku z obchodami Dnia Ochrony Danych Osobowych odbywać się będą zarówno w kraju, jak i za granicą. Tradycyjnie, w Brukseli zaplanowano okolicznościowe spotkanie z polskimi posłami do Parlamentu Europejskiego, europejskimi rzecznikami ochrony danych osobowych, a także przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz innych polskich i unijnych instytucji w Brukseli.
Natomiast w Warszawie zorganizowany zostanie Dzień Otwarty, podczas którego odbędzie się konferencja pt. „Ochrona danych osobowych – najnowsze krajowe i europejskie regulacje prawne”, a pracownicy Biura GIODO udzielać będą darmowych porad prawnych i konsultacji.
Więcej:

Plik w formacie .pdf [246 kB] Program Konferencji 28 stycznia 2015  ID produktu: 40431114 Rok wydania: 2014
Autor: Mariusz Krzysztofek
Tytuł: Ochrona danych osobowych w Unii Europejskiej