Nowy szef MON odbierze nominację na to stanowisko we wtorek. Ma poważne zadanie: wdrożyć w nowo obejmowanym resorcie zalecenia wynikające z raportu ministra Millera po katastrofie Smoleńskiej.

Tomasz Siemoniak skończył 44 lata 2 lipca tego roku. Poseł Ryszard Kalisz, były minister MSWIA mówi o nim: nie ma doświadczenia w zakresie obronności.Poseł Andrzej Czuma, były minister sprawiedliwości twierdzi, że Siemoniak był sprawnym administratorem.Poseł Ludwik Dorn także były szef spraw wewnętrznych - uważa, że jest człowiekiem od brudnej roboty.

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz stypendysta Uniwersytetu w Duisburgu (Niemcy). Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów razem z marszałkiem Grzegorzem Schetyną. Pełnił obowiązki przewodniczącego NZS w SGPiS i sekretarza Krajowej Komisji Koordynacyjnej. W latach 1994-1996 pracował w Telewizji Polskiej SA, m.in. na stanowisku dyrektora Biura Oddziałów Terenowych i dyrektora Programu 1. W 1997 roku był koordynatorem programu Media i Demokracja w Instytucie Spraw Publicznych. w latach 1998-2000 sprawował funkcję dyrektora Biura Prasy i Informacji Ministerstwa Obrony Narodowej; od 1998 do 2002 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej; w latach 1998-2000 Radny Gminy Warszawa Centrum oraz wiceprzewodniczący Komisji Kultury Rady. Od grudnia 2000 do lipca 2002 był wiceprezydentem m.st. Warszawy. W latach 2002-2006 był członkiem Zarządu Polskiego Radia SA., a następnie pełnił funkcję wicemarszałka w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.