Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", nowa regulacja przypominać tę, którą we wrześniu 2015 r.,próbował uchwalić poprzedni rząd na wniosek ówczesnego ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Klub PiS był przeciwny jego uchwaleniu, a politycy PO o niego nie walczyli. Dziś jednym z kluczowych rozwiązań przyjętych w planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, zaprezentowanym niedawno przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, jest przyjęcie... „konstytucji dla biznesu” bardzo podobnej do tamtego projektu.

Ustawa ma powstać do końca 2016 r. Odpowiedzialny za nią będzie ten, kto stworzył projekt prawa działalności gospodarczej – Mariusz Haładyj, który prezentował tamten projekt w sejmie, ponieważ był zastępcą Piechocińskiego. Obecnie jest wiceministrem rozwoju w rządzie PiS.

Jak pisze gazeta, ustawa przygotowywana przez rząd ma być bardzo podobna do tej, którą PiS jeszcze kilka miesięcy temu chciał odrzucić w pierwszym czytaniu. – Takie prawa polityki: opozycja jest przeciw temu, co tworzy rząd – komentuje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Więcej>>