Jak podkreśla kancelaria, Taylor Wessing kontynuuje tym samym swoją strategię, zmierzającą do internacjonalizacji, dzięki czemu podąża za wymogami swoich międzynarodowych klientów, w tym przede wszystkim z branż przyszłości. - Celem tych działań jest szeroka obecność w kluczowych sektorach przemysłu Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej przy jednoczesnej ekspansji w Azji i na Bliskim Wschodzie. Wraz z nowymi lokalizacjami w Holandii, Taylor Wessing dysponuje obecnie  28 biurami w 17 krajach i zatrudnia ponad 1200 prawników - czytamy w komuniakcie kancelarii.
- Deterink jest idealnym partnerem dla Taylor Wessing,  który odpowiada w pełni naszym wyobrażeniom i oczekiwaniom: posiada wybitną znajomość lokalnego rynku holenderskiego, przy jednoczesnym zapleczu międzynarodowym i międzynarodowej bazie klientów. Dzięki tej fuzji, po raz kolejny oferujemy naszym klientom międzynarodową ekspertyzę, dostosowaną do ich lokalnego otoczenia prawnego, kultury oraz uwarunkowań rynkowych. Jest to kombinacja, z której we wszystkich naszych biurach jesteśmy dumni. Amsterdam i Eindhoven nie tylko będą służyć naszym międzynarodowym klientom jako punkt centralny, lecz także przyjmą wiodącą pozycję na rynku lokalnym - mówi Raimund Cancola, partner zarządzający Taylor Wessing CEE.

Współpraca już od 2011 roku
Taylor Wessing ściśle współpracuje z Deterink już od 2011 roku; ich 54 prawników pracowało do roku 2010 jako część firmy EY Law. Tak samo jak Taylor Wessing, również Deterink działało zgodnie z dewizą świadczenia usług „full service“, dysponując znakomitymi referencjami, między innymi z zakresu Corporate/M&A, IP/IT, prawa procesowego i prawa pracy. Przyszły potencjał rozwojowy pojawia się tu przede wszystkim poprzez transatlantyckie oraz azjatyckie biura Taylor Wessing oraz dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu w tych regionach na doradztwo prawne w Niderlandach.
Ma związek z tym, ze 34 z 50 największych globalnych mocodawców Taylor Wessing jest reprezentowanych w Niderlandach, niektóre z tych międzynarodowych przedsiębiorstw mają tam często swoje centrale. Dzięki wejściu na ten rynek Taylor Wessing może towarzyszyć swoim kontrahentom na miejscu, w sposób bardziej wydajny. Niderlandy są jedną z najważniejszych lokalizacji docelowych dla zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Europie i oferują znaczące perspektywy dla przyszłej ekspansji.

- Deterink i Taylor Wessing w ciągu ostatnich lat współpracy zbudowały silne relacje podczas realizacji  licznych projektów. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do podjęcia kolejnego kroku w naszej współpracy międzynarodowej, otwierając drzwi nowego biura Taylor Wessing w Holandii. Dzięki połączeniu naszych firm poszerzamy nasze międzynarodowe know-how i wprowadzamy na wyższy poziom naszą rolę doradczą dla cenionych klientów - komentuje Marc van Gelder, partner zarzadzający firmy Deterink.